10.07.2025

Cloud Gaming Hub

Перша в Україні Спільнота користувачів сервісів хмарного геймінгу

Практичний досвід Meta Hyperscape: чудовий проблиск майбутнього

Meta Hyperscape це просто неймовірна новітня технологія, яка дійсно вражає користувачів. Але чи дійсно все так чудово, чи матиме це майбутнє?
Поділіться новиною з друзями

Коли я писав статтю про мої 5 основних моментів Meta Connect, я вибрав серед них Meta Hyperscape, рішення для сканування середовищ і входу в них. Гадаю, це здивувало кількох із вас, хто очікував згадки про Meta Avatars чи деякі нові ігри, але після того, як я спробував бета-версію Hyperscape, доступну в Horizon Store, я не лише переконався, що зробив правильно вважаючи це однією з головних новин шоу, але я також думаю, що це набагато більше, ніж я собі уявляв.

Meta Hyperscape

Невелике оновлення, якщо ви пропустили цю новину на Connect: Марк Цукерберг анонсував на Meta Connect рішення під назвою Hyperscape. Це програмне забезпечення складається з мобільного додатка, який дозволяє сканувати оточення (наприклад, вашу кімнату) за допомогою телефону та завантажувати дані в хмару, яка реконструює простір за допомогою серії міток Гауса. Крім того, є додаток VR для Quest, де ви можете поодинці або з іншими людьми увійти в середовище, яке ви щойно просканували. Meta не перша компанія, яка пропонує щось подібне: кілька місяців тому я спробував, наприклад, подібний сервіс від Varjo.

Служба наразі доступна в бета-версії лише в США, а клієнт VR наразі містить лише 6 попередньо визначених середовищ.

Як встановити Hyperscape

Hyperscape доступний у магазині Meta Horizon Store. Для цього потрібне середовище виконання v69 Quest, тому, якщо ви все ще використовуєте попередню версію, обов’язково оновіть свою гарнітуру, перейшовши до налаштувань системи та примусово оновивши її.

Додаток доступний лише в США, але я маю на увазі, що я наразі мешкаю в Німеччині, тому я запустив VPN на своєму комп’ютері, щоб налаштувати себе так, ніби я в США, перейшов на сторінку магазину Hyperscape у веб-версії Horizon Store, коли я перебував у своєму обліковому записі Meta, і натиснув отримати та встановити програму. Я одягнув гарнітуру на голову, і вуаля, Hyperscape був на моєму пристрої. Завантаження відбулося блискавично, оскільки додаток важить лише 32 Мб.

Запуск програми

Hyperscape настільки легкий, що, на мою думку, є рідною програмою, що також узгоджується з тим фактом, що він має бути дуже швидким. Програма несподівано запускається як 2D-вікно, яке стає захоплюючим лише після виконання певних перевірок. Я ніколи не бачив жодної подібної функції, якщо не в WebXR, тому мені цікаво, як вони це зробили.

Коли це двовимірне вікно, Hyperscape виконує певні перевірки мережі та запускає повну програму, лише якщо ваша мережа достатньо швидка. Якщо програма виявить деякі проблеми з мережею, вона покаже вам діалогове вікно, яке позначає, що ваша мережа недостатньо швидка, і повідомляє, що у вас можуть виникнути проблеми. Ви можете закрити програму або продовжити, незважаючи на проблеми. Моя пропозиція полягає в тому, що, якщо швидкість вашої мережі не надто висока або ви не дуже схильні до заколихування, ви все одно повинні продовжити, щоб ви могли випробувати цю цікаву програму.

Перевірка мережі важлива, оскільки ця програма використовує хмарне потокове передавання. За словами людей, які аналізували дані програми, Hyperscape використовує, за чутками, службу Meta Avalanche для хмарного рендерингу та потокової передачі.

Навігація в середовищах

Як я вже казав, Hyperscape наразі містить лише шість середовищ: одне — це гараж для автомобілів, чотири — це приміщення, де невеликі інді-художники малюють або створюють предмети, і останнє — попередній офіс Марка Цукерберга. Hyperscape показав мені цей вибір у маленькому плаваючому вікні меню в змішаній реальності. Я вибрав автомобілі для запуску, але потім перевірив усі середовища. Треба сказати, що середовища чотирьох художників досить схожі, я б особисто віддав перевагу трохи більшій різноманітності, але все одно всі вони варті уваги.

Коли ви вибираєте один простір, ви телепортуєтеся в нього захоплюючим способом, і спливаюче вікно пояснює вам, що таке середовище. Потім вам пропонують елементи керування: лівим джойстиком ви можете телепортуватися, а правим джойстиком — поворот. Кнопка A знову відображає інформаційне вікно простору, в якому ви перебуваєте. Натомість кнопка «Меню» лівого контролера повертає вікно вибору середовища.

Усередині просторів є місця з маленькими кружечками: якщо ви наведете на них правий контролер і натиснете кнопку тригера, невелике спливаюче вікно пояснить вам що це за об’єкт, на якому розташована маленька точка. Здебільшого, чесно кажучи, цю додаткову інформацію було абсолютно нецікаво читати.

Якщо ви коли-небудь пробували віртуальний тур у віртуальній реальності для нерухомості, ви знаєте, про що я говорю: ви просто обходите місце та натискаєте на деякі цікаві моменти, щоб отримати відповідну інформацію.

Мітки Гауса

Мітки Гауса — це дивовижна нова техніка візуалізації, але оскільки це щось нове, люди все ще експериментують, як використовувати їх якнайкраще. Коли я спробував Varjo Teleport, я згадав, як різноманітні середовища, в яких я був, виглядають як намальовані аквареллю. Тут реконструкції набагато кращі , і я не мав того самого відчуття, але все одно все виглядало трохи розмитим, ніби кожен об’єкт був трохи м’якшим або дещо більш спотвореним, ніж мав би бути. Кілька об’єктів, ймовірно, ті, що не були відскановані належним чином, виглядали як акварельні. На світловідбиваючих поверхнях виднілися артефакти, і коли я рухав головою, вони помітно змінювали свій вигляд. Іноді ви помічаєте в повітрі якісь «штрихи фарби», які, ймовірно, є помилкою в реконструкції. І якщо ви підійдете близько до об’єкта, ви помітите, що всі його образи як намальовані.

Хмарне потокове передавання

Додаток є хмарним потоком, і ви можете це легко помітити. Іноді є певні видимі наслідки цього: у мене були затримки, невеликі зависання, а також якісь дивні речі, що відбувалися на периферії мого зору. Але також коли мережа поводиться добре, завжди є те тонке відчуття легкого розмиття та невеликої затримки, яке завжди присутнє під час потокової передачі. Це, безперечно, одна з причин, чому ця програма знаходиться в бета-версії: потокове передавання слід покращити. Якщо врахувати, що програма має бути доступна лише в США, потокові служби розташовані лише в Північній Америці, то ми, європейці, маємо гірший досвід.

Величезне відчуття присутності

У більшості випадків ваш досвід буде зумовлений деякими проблемами, про які я згадав вище, і ваш мозок легко помітить, що ви перебуваєте в реконструйованому середовищі, а не в реальному. Деякі об’єкти розмиті, інші мають недоліки реконструкції тощо. Насправді, коли я запустив середовище автомобільного гаража, воно не справило на мене особливого враження. Мені це було приємно, але це все.

Але в досвіді буде кілька місць, де простір перед вами виглядатиме для вас реальним, і в ці моменти ви кричатимете ВАУ. Це трапилося зі мною вперше на одному з верстаків одного з творців: я подивився на стіл перед собою, і на частку секунди він здався справжнім, і мій розум клацнув. У той момент я справді повірив, що перебуваю в просторі цього творця, перед його столом. Потім, пересуваючись, я втратив це відчуття через недоліки, але пізніше в іншому місці я знову відчув це.

Якість реконструкції в цілому дуже добра, але в деяких місцях вона чудова, і ви можете відчути себе зануреними. І що вражає, так це те, що ці реконструкції середовища справді мають шістьступенів свободи. Я міг пересуватися за допомогою телепортації, куди забажав, і міг різко повертатися, як забажав. Віртуальні тури зазвичай складаються у форматі 3DOF, і ви можете переходити лише до певних оглядових точок. Тут я міг бути всюди, це було ніби в іншому просторі. Якщо їм вдасться покращити якість середовищ, це буде справді схоже на телепорт в інше місце.

Я подумав, що цим додатком можу бути вражений лише я, тому я також попросив іншу людину, яка не працює у віртуальній реальності, спробувати цей досвід, і вона весь час була буквально вражена цим. Так що це не тільки моє враження, воно, безумовно, хороше.

Нескінченні можливості

Мене дуже захопив Meta Hyperscape, тож я одразу почав думати про всі можливості, які надає ця технологія. Перше, що я подумав, це те, що це порушить віртуальні тури: якби я був Matterport або іншою компанією, яка заробляє гроші на віртуальних турах, я б занепокоївся, тому що завдяки Hyperscape кожен із телефоном (і деякими технічними знаннями) міг сканувати власний простір і створити віртуальний тур про це. Наприклад зірки Голівуду могли б влаштовувати віртуальні тури по своїх домівках. І ця віртуальна екскурсія була б повноцінною 6DOF. Люди могли б вільно пересуватися всередині середовища, відчувати об’єкти з належною глибиною і так далі. Це був би не просто набір 360 фото бульбашок, а повна навігація в іншому просторі. Я знаю, що Hyperscape знаходиться в бета-версії, але коли його завершать, цей сервіс стане ідеальним для віддаленого відвідування домівок.

Соціальний аспект також є ще однією річчю, яка завжди захоплювала мене у реконструйованих 3D просторах. Я міг би відсканувати свій новий будинок і запросити своїх друзів відвідати його у VR. Або я міг би відсканувати простір у певний момент, який хочу запам’ятати (наприклад, частину ресторану моєї весільної вечірки), і я міг би повернутися до нього сам чи з родиною, коли захочу. Я майже впевнений, що Meta зацікавлена ​​в першу чергу в цьому, і я бачу в цьому великий потенціал: оскільки сьогодні ви знімаєте фото, щоб запам’ятати момент, у середньостроковому майбутньому, можливо, ви зможете зберегти повне середовище.

Офіс Марка Цукерберга є проблиском цього. Звичайно, у реальності я б, ймовірно, ніколи не отримав можливості побувати в офісі Марка, але з Hyperscape я зробив це.

Іншою ідеєю може бути створення VR-ігор, які проводяться в реальному просторі. Інді-розробники з обмеженим бюджетом на 3D-графіку можуть, наприклад, просканувати свої кімнати і влаштувати там кімнату квестів або пригоду «вкажи й клацни».

Я думаю, що це сприятлива технологія, яка, щойно стане стабільною, запропонує багато нових можливостей у просторі XR. І не пояснюйте мені, що можна зробити за допомогою взаємодії: якби деякі зі сканованих об’єктів можна було схопити або взаємодіяти з ними (наприклад, ви можете увімкнути світло), це було б неймовірно.

Примітка щодо хмарного рендерингу

Ця програма виконує потокову передачу в хмарі, можливо, передає потокові знаки, які ви маєте показати на дисплеї. Хмарне потокове передавання дивовижне з багатьох причин, але воно також є причиною деяких проблем, описаних вище: затримки, артефакти зору тощо… Це також створює додаткову проблему: ціну. Потокове передавання з хмари досить дороге, і мені цікаво, яку вартість хвилини за користувача сплачує Meta за Hyperscape. Мені також цікаво, чи потокове передавання було вибрано тому, що Meta хотіла протестувати свою службу Avalanche, чи є необхідність у базі, наприклад, що середовища настільки великі, що повне завантаження потребує занадто багато часу, або обчислення настільки великі, що їх потрібно робити в хмарі. Б’юся об заклад, що вибір використання телепорту та заборони плавного пересування також обумовлений цими міркуваннями продуктивності.

Я задаю всі ці запитання, тому що мені цікаво, чи доцільно це як комерційне застосування. Чи зараз надто дорого для стартапу створювати подібну інфраструктуру? І якщо це пропонує Meta, яка буде ціна? І чи спробує Мета заробити на цьому? Всі ці питання допоможуть зрозуміти, чи можуть всі вищезазначені ідеї стати реальними продуктами в короткостроковій перспективі чи ні. Тому що, якщо витрати будуть надто високими, жодна компанія не створить із цього продукт протягом наступних місяців. Але якщо це доступно, у нас можуть бути нові стартапи, які будуть використовувати це нове технічне диво.

Заключні міркування

Мене вразив Meta Hyperscope. Це проблиск майбутнього, коли ми зможемо відвідувати інші реальні простори, не виходячи з дому, і мати справжнє враження від перебування там. Це сприятлива технологія, яка, на мою думку, матиме багато хвильових ефектів у нашому просторі в середньо-довгостроковій перспективі. Але поки що це все ще трохи грубо і, ймовірно, дорого. Якщо ви справді хочете відчути себе в офісі Марка Цукерберга, все ж краще почекайте, поки він запросить вас на обід.


А як вам така новина? Залиште свій коментар нижче.


Слідкуйте за нашими новинами у соцмережі X (Twitter)Google News, приєднуйтесь до нашої спільноти у Discord.

Про автора

Copyright 2025 © All rights reserved | Newsphere автор: AF themes.
Показувати сповіщення? Дозволити Блокувати