Cloud Gaming Hub

Перша в Україні Спільнота користувачів сервісів хмарного геймінгу

Logitech G Cloud – це провал із майбутнього

Поділіться новиною з друзями

Logitech ніколи не була головним гравцем в екосистемі Android, але для свого першого великого успіху вона причепила свій візок до зростання мобільних хмарних ігор. Logitech G Cloud — це ігрова портативна консоль на базі Android за 350 доларів США з доступом до всього вмісту Play Store і, що більш важливо, оптимізацією для хмарних ігор на GeForce Now і Xbox Cloud Gaming. Якщо за хмарними іграми майбутнє (а ми особисто вважаємо, що це так), можливо, було б доцільно мати спеціальну частину апаратного забезпечення для потокової передачі висококласних ігор — але не цю частину апаратного забезпечення.

ПЛЮСИ

МІНУСИ

Огляд Logitech G Cloud

Logitech G Cloud приблизно такого ж розміру та форми, як Nintendo Switch. Однак насправді його трохи зручніше тримати завдяки зручнішій формі. Корпус – суцільний твердий пластик, хоча текстура на тильній стороні робить його більш чіпким. Розташування елементів управління відповідає практично будь-якому ігровому контролеру у світі зараз — у вас є пара джойстиків, тригер з кожного боку, D-pad і група кнопок ABXY на передній частині. Також є апаратна кнопка «Додому», а також кнопка «G» на протилежному боці. На жаль, кнопка G використовується дуже мало. Вона відкриває меню Xbox Cloud Gaming, коли ви перебуваєте в грі, але, здається, це все. Стійки асиметричні, як і у Switch, з подібним діапазоном рухів. Коротші ніжки означають, що вони дещо менш точні, ніж контролери Xbox або PlayStation, але вони дуже гладкі та міцні. Решта кнопок так само стабільні, а тригери мають потрібний хід і опір. Загалом G Cloud чудово лежить у руці.

Ви можете довіряти нашим оглядам

З 2017 року наша команда протестувала та оцінила десятки хмарних ігрових сервісів, щоб допомогти вам прийняти кращі рішення про те, який сервіс підійде саме вам.
Також ми тестуємо різні пристрої які допомагають вам грати з кращим досвідом.

7-дюймовий дисплей 1080p не є найчіткішим або найяскравішим (він досягає 450 ніт), але це розумний вибір для цього пристрою. Навряд чи ви знайдете хмарну гру, чи гру для Android, яка справді виграє від екрана з вищою роздільною здатністю, і ми не бачили, щоб багато людей користувалися цим пристроєм на вулиці, де менш імовірно, що ви знайдете потужний сигнал Wi-Fi — це абсолютна необхідність потокових ігор (тим паче, що пристрій не підтримує мобільний інтернет – у ньому немає сім-карти). Так само було б приємно мати частоту оновлення вище 60 Гц, але це не варте розрядки батареї. І дивно, що для першої хмарної ігрової портативної консолі немає підтримки Wi-Fi 6 або 6E.

G Cloud працює на Android 11, яка зараз є застарілою версією. Насправді трохи дивно, що Google дозволив сертифікувати цей пристрій із такою старою збіркою ОС, але він має Play Store і всі звичайні програми Google. Хоча ви можете взагалі не усвідомлювати, що це Android, якщо використовуєте програму запуску Logitech за замовчуванням.

G Cloud UI є незграбною оболонкою, майже повністю приховуючи перевірені та справжні функції інтерфейсу Android, такі як панель сповіщень і екранна навігація. Панель запуску показує програми у вигляді часової шкали, але список постійно змінюється, коли програми зупиняються у фоновому режимі. Ви навіть не можете працювати одночасно — спроба відкрити другу програму запропонує вам закрити першу. Якщо ви перемикаєтеся в режим планшета, G Cloud поводиться більш типово для Android, але апаратні елементи керування здебільшого марні, а збоїв інтерфейсу користувача більше. Програмне забезпечення є справжньою слабкістю, але гіпотетично її можна виправити за допомогою оновлень.

Звісно, ​​програмного забезпечення Logitech бракує, але розробник все ж таки знає, як створювати надійне обладнання. Найближчим аналогом у просторі Android з точки зору впізнаваності бренду може бути поважний Shield Portable, який був запущений ще у 2013 році. Елементи керування та якість обладнання були такими ж чудовими на цьому пристрої, але формфактор був дуже громіздким у порівнянні. У певному сенсі G Cloud — це продовження пристрою від NVIDIA, якого багато хто відчайдушно хотів деякий час у роки після виходу оригіналу. Хоча час для такого підходу до мобільних ігор, можливо, настав і минув.

Як правило, укомплектувати потужне обладнання в ігровий портативний комп’ютер — це добре — G Cloud має процесор Snapdragon 720G, який достатньо потужний, щоб грати у висококласні ігри Android із роздільною здатністю 1080p. Однак хмарні ігри повинні бути в центрі уваги пристрою з «Cloud» у назві, але там немає опції мобільних даних. У результаті виходить портативний комп’ютер, який охоплює два світи й не може домінувати в жодному.

Річ у тім, що фізичні контролери вже не дуже важливі в іграх для Android. За останнє десятиліття мобільні пристрої почали використовувати формфактор плоскої скляної плити, а сенсорне керування в іграх стало набагато кращим — або люди принаймні звикли до них. Візьмемо, наприклад, Fortnite. Вона стала найпопулярнішою мобільною грою у світі ще до того, як у 2019 році з’явилася підтримка контролерів. Тож мати окремий портативний комп’ютер для ігор Android здається дещо безглуздим.

Хмарна складова

Що стосується хмарних ігор, G Cloud має набагато більше можливостей, ніж потрібно для потокової трансляції ігор. Все, що вам технічно потрібно для хмарних ігор, — це достатня потужність для декодування відеопотоку високої роздільної здатності без затримки. Чипсет Snapdragon 720G у G Cloud є надмірним і, можливо, зіграв фактор у невиправданому завищенні ціни. І це те, що зрештою означає «гра закінчена» для G Cloud — ціна в 350 доларів просто невиправдана. У світі є й інші кишенькові пристрої Android від таких брендів, як Anbernic, Retroid, Ayn тощо, і хоча вони не такі вишукані, G Cloud все ще має гіршу цінність.

GeForce Now і Boosteroid є лідерами серед хмарних ігрових сервісів України. Використовувати ці сервіси хмарного геймінгу на консолі дуже приємно. Звичайно, якщо ваш інтернет дозволяє грати комфортно. Нам вдалося протестувати Cyberpunk 2077 і жодних нарікань не було.

Для тих, хто дуже любить емулятори для класичних ігор, G Cloud може мати трохи більше сенсу. Він справляється з майже всіма іграми в епоху N64, але емуляція часто вимагає налаштувань, щоб ігри працювали ідеально, і незграбне програмне забезпечення Logitech тільки робить це ще більшим розчаруванням. Хоча той факт, що він не може грати у більш вимогливі ігри Gamecube — типовий еталон для Android-утримуваних пристроїв — без миттєвих збоїв може стати перешкодою для любителів.

Висновок та загальна оцінка

Якщо ви збираєтеся додати ще один мобільний пристрій до свого арсеналу, він повинен робити те, що ваш телефон не може — G Cloud цього не вміє. Єдиним безперечним плюсом для Logitech є час автономної роботи, який може досягати 10-12 годин. Але за 350 доларів?

Річ у тім, що Logitech G Cloud не існує у вакуумі. Попри надійні елементи керування та тривалий час автономної роботи, ціна на нього не є конкурентоспроможною. Лише за 50 доларів США дорожче ви можете придбати Steam Deck, який завантажує комп’ютерні ігри з бібліотеки Steam, може запускати будь-який емулятор, який тільки можете придумати, і пропонує хмарні ігри через браузер. Якщо портативний комп’ютер Valve надто громіздкий або швидко розряджається, є Nintendo Switch на 50 доларів дешевше, ніж G Cloud. Ігри Nintendo можуть бути не такими просунутими, як ті, які ви можете транслювати через GeForce Now або Boosteroid, але вибір набагато кращий, ніж оригінальні ігри для Android, і Nintendo вже пробує хмарні версії деяких ігор, які важко портувати.

У вас уже є пристрій, який майже такий же здатний до ігор, як G Cloud –  ваш телефон.
Навіть якщо у вас немає жодного з цих ігрових пристроїв, у вас уже є пристрій, який майже такий же здатний до ігор, як G Cloud – ваш смартфон. Встановіть кріплення на контролер Xbox, під’єднайте його через Bluetooth, і ваш телефон стане ще кращим ігровим центром, ніж G Cloud. Досвід також стане кращим, коли справа доходить до керування програмами, не заважаючи модифікаціям Android від Logitech. Як додаткову перевагу ваш телефон отримує мобільні дані, що теоретично дозволяє транслювати ігри через Wi-Fi (навіть якщо 4G часто все ще не досягає неймовірної швидкості, яку нам обіцяли).

Геймери запрограмовані на пошук найкращих характеристик, але це не головне в хмарних іграх. Logitech надала G Cloud більше потужності, ніж потрібно для потокової передачі, а Razer збирається піти ще далі з Edge і його чіпом Snapdragon G3X Gen 1. Нам це здається помилкою. Виробники повинні піти іншим шляхом, щоб створити кишеньковий пристрій, еквівалентний Chromecast — щось легке, що транслюватиме ігри, не віднімаючи купу грошей. В іншому випадку вам слід просто скористатися своїм смартфоном.

Copyright 2023 © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.