Cloud Gaming Hub

Перша в Україні Спільнота користувачів сервісів хмарного геймінгу

4 причини, чому Microsoft і Sony повинні випустити портативні ігрові пристрої прямо зараз

Microsoft та Sony повинні негайно випустити власні портативні ігрові пристрої. Розберімось чому в ігрової спільноти склалося таке враження.
Поділіться новиною з друзями

Від Game Boy до Switch, портативні ігрові пристрої існують десятиліттями. Але коли Valve представила Steam Deck у 2022 році, це відкрило шлюзи для нового ринку звичайних портативних комп’ютерів. Вони здатні запускати ігри високого класу, і незабаром за ними рушили Asus ROG Ally, Ayaneo Next Lite та Lenovo Legion Go. Але дві компанії помітно відсутні у відродженні кишенькових пристроїв: Microsoft і Sony.

Корпорація Майкрософт за свою історію не випускала спеціальної портативної ігрової системи, натомість покладалась на сервіс хмарного геймінгу Xbox Cloud Gaming. Соні випустила PlayStation Portable у 2005 році, а PlayStation Vita – у 2011 році, але компанія залишалася бездіяльною на арені портативних пристроїв, поки минулого року не дебютував її недороблений PlayStation Portal. Збільшення інтересу до портативних ігор означає, що для Microsoft і Sony настав час випустити портативні ігрові системи. І ось чому.

PlayStation Portal залишив геймерів в очікуванні нової PSP

PlayStation Vita не зрівнялася з успіхом Nintendo DS, але знайшла запеклу аудиторію, яка любила JRPG, інді-ігри та її вбивчу функцію: Remote Play. Використовуючи Remote Play, ви можете транслювати ігри PS4 на Vita через потужне підключення до Інтернету. Ця технологія була прив’язана до КПК, поки Sony не випустила програму Remote Play, яка дозволяла транслювати ігри для PlayStation 4 і PlayStation 5 на телефоні, ноутбуці та Steam Deck.

Однак, коли Sony випустила PlayStation Portal, пристрій лише для потокової передачі, який покладався на технологію Remote Play, вона фактично створила Vita за 200 доларів. Найкращим аспектом пристрою є те, що він змусив людей прагнути справжнього наступника Vita, третьої PlayStation Portable. На форумах і в соціальних мережах шанувальники PlayStation висловили зацікавленість у кишеньковому пристрої, схожому на Steam Deck, який дозволить їм грати в ігри PS5 на ходу, без постійного підключення до Інтернету.

На щастя, ці мрії можуть стати реальністю. Ходять чутки, що Соні працює над спеціальним ігровим портативним комп’ютером, на якому можна запускати ігри для PS4 і PS5. Чутки, звісно, ​​чутками, але це не було б шоком для того, щоб компанія так скоро повернулася на ринок кишенькових пристроїв.

Існує жага портативних ігор Windows

Steam Deck — це машина на базі Linux, на якій працює ОС Steam. Попри те, що це відкрита платформа, вона має кілька проблем, а саме проблеми сумісності з деякими іграми та модами для Windows. Ось чому нові КПК, такі як Asus ROG Ally і Lenovo Legion Go, працюють під управлінням Windows, щоб забезпечити повну функціональність.

Проте, на ринку кишенькових пристроїв є можливість збільшити кількість саме на базі Windows. Якби Microsoft втрутилася в це, компанія могла б розробити пристрій, орієнтований на Xbox, який згуртує свою базу для придбання розширення домашніх консолей. Природно, портативний ПК Xbox працюватиме під керуванням певної версії Windows, щоб забезпечити йому перевагу сумісності над Steam Deck. Комп’ютер на базі Windows може навіть використовувати рідну програму Xbox Game Pass, платформу, важливу для ігрового підрозділу Microsoft.

В інтерв’ю The Verge генеральний директор Microsoft Gaming Філ Спенсер сказав: «Xbox — це наша ігрова платформа та контент-бізнес». Xbox розглядає свій бренд та екосистему як щось більше, ніж просто машини під брендом X. Зменшивши масштаб і поглянувши на майбутні бізнес-стратегії Xbox, компанія залишиться в апаратному бізнесі, одночасно розширюючись на нові сфери. Найкращий спосіб для Microsoft досягти цих цілей — мати портативну платформу, яка забезпечує ігровий досвід Xbox, якого не можуть зробити її конкуренти.

Готові рішення

За допомогою таких пристроїв, як Steam Deck і подібних, ви можете грати в Elden Ring, God of War та інші консольні ігри AAA на ходу. З усім тим, запустити на цих портативних пристроях ігри з вимогливими візуальними параметрами не завжди так просто, як завантажити гру та натиснути кнопку «Грати». Потрібні значні налаштування, щоб великі ігри виглядали добре, добре працювали та не скорочували час автономної роботи на портативних пристроях. Нові машини від Майкрософт та Соні можуть використовувати найновіші досягнення для більш безпроблемної роботи.

DLSS, або Deep Learning Super Sampling, — це технологія покращення зображення на основі штучного інтелекту. Вона дозволяє запускати ігри на нижчих налаштуваннях, підвищуючи візуальну точність. Технологія DLSS ідеально підходить для кишенькових ПК, але виключно для чіпсетів Nvidia. Ходять чутки, що Sony розробляє власну технологію, подібну до DLSS, для ще не анонсованої PS5 Pro. Ця технологія ідеально підійде для потужної портативної PlayStation. Подібним чином Microsoft може скористатися AMD, своїм графічним партнером Xbox, для такої ж функції FidelityFX Super Resolution (FSR).

Є місце для кількох успішних портативних пристроїв

Історично Nintendo домінувала на ринку кишенькових ігор, і Switch нічим не відрізняється. Наразі продано 139,36 мільйона консолей, за прогнозами, вона перевершить дві інші консолі-бестселери всіх часів, Nintendo DS і PlayStation 2. Проте Steam Deck від Valve все ще процвітає, продавши «кілька мільйонів». Це чудово для обладнання, яке існує на ринку лише два роки та призначене для геймерів на ПК.

Що далі?

Сьогодні смартфони, ноутбуки та планшети є ігровими пристроями, але приємно мати спеціальні системи, оптимізовані для цифрової гри. Технологія нарешті тут, і ринок готовий для того, щоб великі гравці розширювали основи, закладені їх ініціативною конкуренцією. Якщо чутки про портативні пристрої Microsoft і Sony підтвердяться, індустрію відеоігор чекають захопливі часи, які можуть змінити те, як ми граємо в наші улюблені ігри.


Слідкуйте за нашими новинами у соцмережі X (Twitter)Google News, приєднуйтесь до нашої спільноти у Discord.

Copyright 2023 © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.