Який хмарний ігровий сервіс обрати: GeForce Now, Amazon Luna чи Xbox Cloud Gaming
![](https://cloudgaminghub.net.ua/wp-content/uploads/2025/01/bytva-servisiv-hmarnogo-gejmingu-1024x512.webp)
Відеоігри традиційно були дорогим хобі. Ігри коштують великих грошей, не кажучи вже про консолі чи комп’ютери, необхідні для їх запуску, які легко можуть досягати тисяч доларів. Але сьогодні, приблизно за ціною квитка в кіно, кожен із стабільним підключенням до інтернету може грати в найновіші ігри від найбільших ігрових студій майже на будь-якому пристрої, підписавшись на хмарний ігровий сервіс. Ви граєте на своєму пристрої, але фактична робота з відтворення ігор виконується в хмарі. Найбільшими хмарними ігровими сервісами є Amazon Luna, NVIDIA GeForce Now та Xbox Cloud Gaming, кожен з яких стверджує, що задовольнить усі ваші ігрові потреби без необхідності придбання потужного ігрового обладнання.
Багато компаній пробували свої сили в сервісах хмарного геймінгу, й мало хто з них вижив. Це тому, що хмарні ігри дуже ресурсомісткі, та їх важко добре реалізувати навіть для великих компаній. Деякі читачі, безсумнівно, пам’ятають подібні невдачі, головною з яких є Google Stadia. Важко створити хмарний ігровий сервіс, який би працював ідеально для більшості споживачів, особливо коли вам потрібно оптимізувати його для користувачів із не ідеальним підключенням до інтернету.
Amazon Luna
Amazon Luna була запущена в 2020 році, й це великий поштовх онлайн-магазину до хмарних ігор. Роздільна здатність тут обмежена 1080p, 60 кадрами в секунду та 10 ГБ потокової передачі на годину. Сервіс підтримується на ПК, Windows, ChomeOS, Android, iOS/iPadOS, Linux та Ubuntu через веб-браузер на базі Chromium, наприклад Chrome, Edge або Opera. Він також підтримується на телевізорах та планшетах Amazon Fire, а також на смарт-телевізорах Samsung й LG на webOS.
Під час завантаження Control в Chrome для Android з’явилося попередження про непідтримуваний браузер. Це незважаючи на те, що Luna спеціально стверджує, що підтримуєбраузер Chrome на Android. Тим не менш, я клацнула, щоб продовжити, незважаючи на це, й гра завантажилася. Лічильник кадрів в секунду Android показав стабільні 60 кадрів, але це те, до чого був заблокований екран, а не обов’язково те, що відображалося. Затримки введення було достатньо, щоб це було помітно. Я також виявила, що Luna не дозволяє змінювати налаштування графіки в грі, бо ця опція навіть не існує в меню гри. З іншого боку, Luna чудово підтримує контролери.
На ПК я помітила трохи кращий вхідний сигнал, хоча затримка все ще була. Однак я також бачила артефакти навколо країв об’єктів, у тому числі Джессі, головного ігрового персонажа. Час від часу також виникало легке заїкання. Продуктивність була кращою в старій Fallout: New Vegas. Є накладне меню, але воно суцільне, складається з кнопки для трансляції ігрового процесу на Twitch, перемикача мікрофона та кнопки для виходу з гри. Це меню не завантажується на Android.
Загалом Luna є чудовою платформою для звичайних геймерів і дітей чи підлітків, але новіші ігри AAA не є її спеціалізацією. Якщо ви граєте виключно в ААА проєкти, цей хмарний ігровий сервіс не для вас. Однак він чудово підходить для сімей, дітей та шанувальників Ubisoft.
У що пограти в Amazon Luna
Amazon Luna має деякі ігри, доступні безкоштовно для передплатників Amazon Prime, хоча це не великий вибір. Luna+, яка надає доступ до більшої частини бібліотеки, за винятком ігор Ubisoft, коштує 9.99 доларів на місяць. Ubisoft+ надає доступ до таких ігор Ubisoft, як Assassin’s Creed: Valhalla, за окрему покупку за 17.99 доларів на місяць. Існує також окрема підписка на Jackbox Games, яка включає купу ігор для компанії за 4.99 доларів на місяць. Amazon також продає Luna Controller за 70 доларів, але він не є обов’язковим.
Amazon Luna має пристойну бібліотеку, хоча в цьому відношенні вона поступається Xbox Cloud Gaming та GeForce Now. Багато найкращих ігор, як-от серія Assassin’s Creed, заблоковані за обліковим записом Ubisoft+, який щомісяця коштує додаткових 17.99 доларів. Приємно бачити, що деякі улюблені старі ігри, такі як Fallout: New Vegas та Fortnite, знайдуть тут найкращу підтримку, як і шанувальники ігор Lego. Для дітей молодшого шкільного віку це чудовий варіант, але для більшості гравців ви захочете переконатися, що вибір ігор відповідає вашим перевагам. Нам дуже подобається бачити великий вибір класичних ігор від Capcom, SNK та інших, допомагаючи знайомити нові покоління з історією ігор.
Коли справа доходить до наворотів, Амазон Луна досить спартанська. Окрім анемічного внутрішньоігрового накладання, де Luna підтримує потокове передавання на платформу Twitch, що належить Amazon, є лише одна видатна функція. Luna Couch дозволяє користувачам запускати кооперативні ігрові сеанси з друзями, навіть якщо ці друзі не підписані на Luna. Функція працює переважно зі звичайними та дитячими іграми, такими як Stardew Valley, Lego Star Wars або Hot Wheels Unleashed.
Nvidia GeForce Now
Небагато компаній, які не виробляють ігор, є таким синонімом ігор, як NVIDIA. Його графічні карти є вибором для багатьох ентузіастів комп’ютерних ігор, й компанія скористалася цим брендом із GeForce Now, своєю платформою потокової передачі ігор. Це приваблива пропозиція: 20 доларів на місяць за доступ до віддалених серверів класу RTX 4080, які можуть транслювати ігри в 4K або 240 FPS. З наших трьох конкурсантів цей явно спрямований на людей, для яких ігри це хоббі.
Під час тестування хмарний ігровий сервіс GFN шокував мене в Control, який відтворювався через синхронізацію бібліотеки Xbox Game Pass. На ПК з ОС Android та Windows елементи керування працювали блискавично, без помітної затримки введення. Навіть якщо викрутити ігрові налаштування до максимуму, включно з генерацією кадрів DLSS та повними функціями трасування променів, гра підтримувала стабільний діапазон 120-125 FPS відповідно до лічильника на екрані та виглядала чудово.
Оскільки я маю доступ до своєї бібліотеки ігор, я також спробувала Cyberpunk 2077. І на ПК, і на Android гра працювала як мрія, демонструючи постійні 120 кадрів в секунду з максимальним налаштуванням. Фактично, коли грали пліч-о-пліч із локальним ПК, оснащеним GeForce RTX 4070 Ti Super, графіка та продуктивність потокової версії здавалися дещо кращими в багатьох випадках. Хоча було трохи затримки на Android через Wi-Fi. Зрештою, GeForce Now забезпечує справді вражаючий ігровий досвід, який піднімає планку очікувань споживачів від потокового передавання ігор.
Особливості Nvidia GeForce Now
NVIDIA GeForce Now підтримується в найновіших версіях Windows, Mac, iOS/iPadOS, Android, ChromeOS й деяких портативних комп’ютерах, а також на телевізійних платформах, зокрема NVIDIA SHIELD, LG webOS, телевізорах Samsung та Android. Однак для версій ChromeOS та iOS/iPadOS потрібно грати у веб-браузері, а не в нативній програмі.
З трьох потокових сервісів GeForce Now має найкращу бібліотеку. Ви можете не тільки грати в майже будь-яку гру зі своїх облікових записів Steam, Activision-Blizzard або Ubisoft, але навіть можете підключити обліковий запис Xbox Game Pass. Однак вам потрібно придбати ліцензії на ігри через ці платформи, перш ніж ви зможете в них грати, оскільки GeForce Now не має власної бібліотеки. Це робить його чудовим варіантом, якщо у вас уже є придбані ігри і ви хочете брати їх з собою в дорогу. Звичайно, ще є деякі безкоштовні ігри, доступні через підключені магазини.
Що стосується інших функцій, GFN пропонує більш точний контроль над якістю потокового передавання, і ви зможете самостійно обрати найближчий дата-центр.
Xbox Cloud Gaming
Нещодавно корпорація Майкрософт зробила серйозний поворот до потокової передачі ігор, оскільки продажі її консолей продовжують падати, тому хмарна ігрова платформа Xbox багато в чому залежить від цього. Як титан ігрової індустрії, багато інших компаній звертаються до Microsoft, яка володіє студіями, зокрема Activision-Blizzard, Bethesda тощо. Xbox Ultimate, який підтримує хмарний ігровий сервіс Xbox Cloud Gaming, коштує 20 доларів на місяць. Продуктивність досягає 1080p та 60 FPS.
Під час гри в Control на Android через Wi-Fi катсцени виглядали нормально, але фактичний геймплей залишала бажати кращого. Затримка введення була помітною, а розриви екрана, заїкання та тремтіння були звичайними явищами. У Android дисплей був встановлений до стабільних 120 FPS, але це явно не втілювалося в реальний ігровий процес.
Коли мова зайшла про додаток для ПК, гра відмовлявся запускати без підключеного контролера, незважаючи на те, що гра повністю підтримує керування мишею та клавіатурою на Luna та GeForce Now. Однак мій контролер не було розпізнано, незважаючи на роботу з локально встановленими іграми Xbox. Згодом я закрила програму та перейшла на браузерну версію, де контролер знову почав працювати. Геймплей був набагато плавнішим, ніж на Android, але я помітила деякі артефакти.
На обох пристроях бій був майже неможливий. Я вдалася до атаки ворогів у ближньому бою, оскільки відставання було надто великим, щоб стріляти по них із пістолета. Я також тестувала Halo: Infinite, який візуально працював набагато краще й виглядав досить чудово. На жаль, затримка введення зберігалася, і через цю затримку бої все ще були надто важкими. Загалом, Xbox Cloud Gaming найбільше розчарувала з трьох потокових служб, що дуже прикро, оскільки інакше це було б фантастичне співвідношення ціна-якість.
Нюанси Xbox Cloud Gaming
Хмарний ігровий сервіс Xbox Cloud Gaming підтримується в найновіших версіях Windows, MacOS, Android, iOS/iPadOS та певних ігрових кишенькових комп’ютерах, а також на телевізійних платформах, зокрема Samsung Smart TV й Amazon Fire. Однак версії для Android та iOS вимагають, щоб грати у веб-браузері, а не в спеціальній програмі. Контролер є обов’язковим, що може дратувати геймерів, які звикли користуватися мишею та клавіатурою, або тих, хто не має сумісного контролера.
Завдяки Game Pass Xbox Cloud Gaming має чудовий вибір ігор, які входять у вашу підписку, у всіх трьох перевірених сервісах. Основні, щойно випущені, шалено популярні ігри AAA, як-от Indiana Jones and the Great Circle, можна знайти тут, а також сотні інших ігор, починаючи від невідомих інді-дорогоцінних каменів і закінчуючи повсякденними продуктами, як-от Call of Duty: Black Ops 6. Ви також можете заплатити відразу за ігри, які не входять до цієї бібліотеки. Однак ви завжди можете заплатити лише за Game Pass (12 доларів) і транслювати його бібліотеку через GeForce Now (10 доларів за план 1440p, що перевищує обмеження 1080p для Xbox Ultimate). Ви заплатили б ту саму ціну за те, що здається набагато вищою якістю потокового передавання в наших тестах.
Xbox Cloud Gaming має дуже мало наворотів. У грі є накладка, за допомогою якої ви можете перемикати мікрофон та інші основні налаштування, інтеграція з ігровими інструментами Windows на ПК з Windows і, звичайно, можливість інсталювати ігри локально, якщо у вас є ПК або консоль Xbox, на якій можна в них грати.
У нас є явний переможець
Давайте перейдемо до суті: хмарний ігровий сервіс NVIDIA GeForce Now є безсумнівним переможцем нашої битви сервісів хмарного геймінгу. Хоча він не надає власної бібліотеки ігор, він дозволяє вам брати з собою власні ігри та має надійну підтримку на різних пристроях й операційних системах. Найважливішим є те, що він значно перевершив як Xbox Cloud Gaming, так і Amazon Luna під час трансляції нашої тестової гри як за візуальною якістю, так і за продуктивністю. Крім того, у той час як ці інші сервіси не дозволяли нам регулювати параметри ігрової графіки для гри, GFN дозволила нам налаштувати все до максимуму, насолоджуючись грою, ніби ми сидимо перед справжнім ігровим комп’ютером із картою GeForce RTX 4080. Можливість грати в ігри з такою якістю з планшета або телефону Android виглядає так, ніби майбутнє нарешті настало, хоча, можливо, цього слід було очікувати від лідера графічного процесора для ПК.
Що стосується нашого срібного призера, то це Amazon Luna. Хоча тут бібліотека не найкраща, сервіс має хороший вибір старих, улюблених ігор, і його продуктивність достатньо висока, щоб забезпечити більшість можливостей, які він надає. Хмаринй сервіс також має фантастичну підтримку пристроїв і платформ, а також кілька чудових функцій для кількох гравців та сімейних доповнень.
На останньому місці хмарний ігровий сервіс Xbox Cloud Gaming від Microsoft. Прикро, що наше тестування виявило такий поганий ігровий досвід, тому що бібліотека Game Pass, мабуть, найкраща пропозиція в іграх. Більше ніде ви можете зіграти в стільки абсолютно нових ігор за такі невеликі гроші. Однак якщо ви хочете отримати доступ до цієї бібліотеки, вам буде краще заплатити за дешевшу підписку Game Pass і фактично грати в ці ігри через GeForce Now.
Важливо зауважити, що наш ігровий процес та тести можуть і мають відрізнятися від ваших результатів. Сервіси хмарного геймінгу не можуть працювати у всіх користувачів однаково! Якщо у нас тести десь показали погані результати, то це не означає, що у вас буде теж саме. У вас навпаки все може працювати чудово, або взагалі ніяк.
А який сервіс хмарного геймінгу ви обрали для себе? Залиште свій коментар нижче.
Слідкуйте за нашими новинами у соцмережі X (Twitter), Google News, приєднуйтесь до нашої спільноти у Discord.