Країна-терорист визнає, що її вітчизняні консолі не можуть зрівнятися з PS5 чи Xbox Series

Прагнення росії розробити власні ігрові консолі, які виготовляються росіянами й подобаються росіянам, не мають особливого успіху. Згідно з новими повідомленнями, наразі країна-ізгой створює дві ігрові консолі: одна не надто потужна, а інша — пристрій вартістю 45 доларів, який транслює ігри з хмари.
Ще в березні минулого року самопроголошений президент росії закликав уряд створити російські стаціонарні та портативні ігрові консолі, а також операційні системи та хмарні ігрові сервіси.
Оскільки росія потрапила через розв’язану війну проти України під жорсткі санкції та намагається просувати власні продукти, одна з її консолей у розробці працює на процесорі Elbrus. Розроблений московським центром технологій SPARC (MCST) і заснований на архітектурі VLIW (Very Long Instruction Word), Ельбрус призначений в основному для внутрішнього застосування в критичній інфраструктурі, оборонній промисловості та інших чутливих областях.
Продуктивність процесорів Elbrus не може зрівнятися з процесорами високого класу від Intel, AMD чи ARM, але вони достатні для корпоративної та державної роботи. Ці процесори точно не будуть живити консоль, яка може конкурувати з PS5 або Xbox Series. Потенційна російська консоль також буде використовувати вітчизняну ОС, хоча поки невідомо, чи буде це Aurora або Alt Linux. Російський уряд визнає, що ці ігрові пристрої не будуть на тому ж рівні, що й ігрові консолі поточного покоління, які доступні у всьому нормальному світі.
Провал російських, вітчизняних, ігрових консолей

«Сподіваюся, мої колеги підійдуть до цього завдання з усією відповідальністю і придумають щось дійсно проривне», – сказав заступник голови комітету держдуми з інформаційної політики антон горєлкін. «Всім очевидно: процесори Elbrus не на тому рівні, щоб на рівних конкурувати з PS5 і Xbox, а значить, рішення має бути нетрадиційним».
Горєлкін сказав, що російські консолі створюються не тільки для того, щоб грати в порти сотень старих, менш вимогливих ігор. Він додав, що в першу чергу вони мають служити просуванню та популяризації вітчизняної відеоігрової продукції.
Іншою організацією, яка виконує вказівки путіна, є російська телекомунікаційна компанія мтс. Ігрова консоль цього бренду використовуватиме хмарну ігрову платформу компанії під назвою Fog Play. Це дозволяє власникам комп’ютерів високого класу здавати свої обчислювальні потужності в оренду тим, хто має менш потужне обладнання, стягуючи погодинну плату. Ті, хто має потужніші комп’ютери, можуть отримати доступ до ігор у сервісі та використовувати власне обладнання, щоб грати в них.
Очікується, що пристрій МТС коштуватиме не більше 45 доларів і буде оснащено контролером, схожим на Xbox, що свідчить про те, що він навряд чи сподобається тим, хто любить консольні ігри поточного покоління.
Висновок
Чесно кажучи, нам було смішно писати минулу статтю, в березні 2024 року, коли ми вперше почули про подібні ідеї. Вже тоді ми зрозуміли, що це точно буде повний провал. Як бачите, з нової інформації випливає те ж саме — російські недоконсолі не здатні не те що зараз конкурувати з нормальними ігровими пристроями, а не зможуть цього зробити, мабуть, ніколи. Чому ми так впевнені? Бо ринок процесорів активно розвивається, а з ним і ринок ігрових пристроїв. Росія ж майже повністю відрізана від ринку комплектуючих, тим паче не здатна розробити самостійно те, що зможе конкурувати з розробками іноземних компаній.
Всі проби щось зробити «вітчизняне» неодмінно буде натикатися на прогрес у цивілізованому світі. Цікаво, як там геймери на болотах, вже готові відмовитися від нормальних ігор і перейти на «вітчизняні ігрові консолі»? Чи все ж без придбання ігрових консолей та ігор від «розробників з ворожих країн» не обійтися?
А як вам така новина? Чи зможе недокраїна колись конкурувати зі своїми ігровими пристроями на ринку відеоігор? Залиште свій коментар нижче.
Слідкуйте за нашими новинами у соцмережі X (Twitter), Google News, приєднуйтесь до нашої спільноти у Discord.